Türkiye'nin Siyasi Gündemi
reklam
» 
Öğrenciler merkezi sınavdan çok mutlu
a aa
Tarih : 02 Aralık 2013 19:21
Öğrenciler merkezi sınavdan çok mutlu
Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sisteminde yapılan değişikliğin ardından Antalya'da bugün ilk sınavlarına giren orta okul son sınıf öğrencileri, yeni sistemde yarım saat süren iki mola sayesinde sınav stresinden kurtulduklarını söyledi.
Öğrenciler merkezi sınavdan çok mutlu
reklam

Milli Eğitim Bakanlığı’nın değişikliğinin ardından Antalya’da da bugün orta okul son sınıf öğrencilerinin ilk kez girdiği SBS 3 saat sürdü. 40’ar dakika süren 3 sınava giren öğrenciler, sınav aralarında 30’ar dakika mola verdi. Okuldan dışarı çıkabilen çocuklar, aileleriyle konuşarak hem sınav stresinden uzaklaştı hem de heyecanlarını aileleriyle paylaştı.

Molada annesinin yanına gelen öğrencilerden Esra Arslanoğlu, “Yeni sistem bence gayet güzel. Sorular çalıştığımız yerlerden geldi” dedi. Anne Seval Arslanoğlu ise “Yeni sistemi deneyeceğiz. Bugün 2 kızım sınava giriyor. İkizler benim kadar heyecanlı değil. İlk iki dersin iyi geçtiğini söylüyorlar. Sınavdan çıkan çocukların hepsinin yüzü gülüyor” dedi.

Heyecanını babasıyla paylaşan öğrencilerden Egemen Meneviş ise “Sınav sistemi gayet iyi. Molalarda annem ve babamla görüşünce moral kazanıyorum. Bu yıl dershaneye gitmeye başladım, çok faydasını gördüm” dedi. Baba İsmail Meneviş ise “Çocuklar çok rahat, bizim için de öyle. Hiç panik ya da stres yapan yok. Sonuçlarının da güzel olacağını düşünüyorum. Dershaneye bu yıl gönderdik. Bence rekabet ortamı ve okulda sınıf mevcudu nedeniyle dershanelerin faydası oluyor. Başbakanımızın dediği gibi hafta sonlarını değerlendiremiyoruz, ama son sınıflarda gitmeleri gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Okullarında sınava girmenin ve molaların kendileri için büyük avantaj olduğunu belirten öğrenciler, dershanelerin kapatılmamasını istedi.

Bugün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü derslerinden sınava giren öğrenciler, yarın gerçekleşecek ikinci oturumda ise Fen Bilgisi, İnkılap Tarihi ve İngilizce sorularında ter dökecek.

Etiketler :

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

  • Türk üniversiteleri dünyada ilk 10’da

   Türk üniversiteleri dünyada ilk 10R...

   Saygın yüksek öğretim değerlendirme kuruluşu Times Higher Education'ın ilk defa açıkladığı BRICS ve Gelişmekte Olan Ülkelerdeki En İyi Üniversiteler listesinde, ilk 10'da 3, ilk yüzde ise 7 Türk üniversite yer...

  • MEB, 701 öğretmen atadı

   MEB, 701 öğretmen atadı

   Bakanlık, 750 öğretmen kadrosu için başvuruları elektronik ortamdan 20-26 Kasım tarihlerinde almıştı. Başvurusu onaylanan adayların KPSSP10 ve KPSSP121 puanı, hizmet süresi, millilik dereceleri ve tercihleri...

  • Mehmet Görmez’den cami çıkışı!

   Mehmet Görmez’den cami çıkışı!

   Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 6. Dini Yayınlar Kongresi kapanışında sonuç bildirgesini okudu. Cami mimarisi konusunun gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Görmez, "'Yeni cami mimarisi Diyanet...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.