Türkiye'nin Siyasi Gündemi
» 
Yolsuzluk Operasyonu Sonrası Son Seçim Anketi 2014
a aa
Tarih : 23 Aralık 2013 18:32
Yolsuzluk Operasyonu Sonrası Son Seçim Anketi 2014
Yolsuzluk Operasyonu Sonrası Son Seçim Anketi 2014
reklam

Yolsuzluk Operasyonu Sonrası Son Seçim Anketinde hangi parti önde? Yerel Seçim 2014′ün kazananı kim olacak?

 

Günlerdir Türkiye’yi sarsan ve 17 Aralık’ta başlayan rüşvet, yolsuzluk operasyonunun siyaset arenasında oylara nasıl yansıyacağı tartışılıyor.

Bugün Habertürk’te yayınlanan Güne Bakış programına konuk olan Konsensus Genel Müdürü Murat Sarı ile GENAR Başkanı İhsan Aktaş işte merak edilen bu soruyu yanıtladı.

Konsensus Genel Müdürü Sarı “AK Parti ile CHP İstanbul’da eşit oya sahip” derken, GENAR Genel Müdürü Aktaş, “AK Parti yüzde 51′le önde.” dedi.

İstanbul, Ankara ve İzmir’deki yerel seçim için son anketlerin değerlendirildiği İstanbul için yaklaşık 2 hafta önce yapılan anket rakamları da açıklandı.

GENAR: “İSTANBUL’DA AK PARTİ YÜZDE 51, CHP YÜZDE 37,5

GENAR Başkanı İhsan Aktaş AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kadir Topbaş ile %51 oy alacağını, CHP’nin ise Mustafa Sarıgül ile oy oranının %37,5 olduğunu açıkladı.

KONSENSUS: “İSTANBUL’DA AK PARTİ VE CHP’NİN OYLARI EŞİT

Konsensus Genel Müdürü Murat Sarı ise İhsan Aktaş’ın aksine aynı tarihlerde yaptırdıkları anketlerde AK Parti ile CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri için eşit oylara sahip olduğunu belirtti.

Her iki partinin oy oranlarının da %40-45 bandında olduklarını söleyen Sarı ayrıca BDP’nin %7-8, MHP’nin ise %2-3 bandında olduğunu açıkladı.

ANKARA VE İZMİR’DE SÜRPRİZ BEKLENİYOR !

Konuşmanın en dikkat çekici yanlarından biri ise İstanbul’un dışında Ankara ve İzmir’deki son durumlar oldu. Hem Konsensus hem de GENAR Ankara ve İzmir’de sürpriz sonuçların ortaya çıkabileceğine dikkat çekti. Bu açıklama “AK Parti Ankara kalesini CHP’ye”, “CHP İzmir kalesini AK Parti’ye kaptırabilir” yorumlarına yol açtı.

RÜŞVET VE YOLSUZLUK OPERASYONU OYLARI ETKİLER Mİ ?

Her iki anket firmasının yöneticileri 17 Aralık’ta başlayan ve Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun anket sonuçlarına etkisinin şimdilik olmadığını belirtti. Sarı ve Aktaş, olayın henüz çok taze olduğunu, vatandaşın kafasının karışık olduğunu, durumu anlayabilmeleri için zaman gerektiğini, o yüzden şu anda anketyapmadıklarını anket yapmak için doğru zaman olmadığını dile getirdiler.

KONSENSUS’UN TAHMİNİ: AK PARTİ’NİN OYLARI DÜŞER

Ancak Konsensus Genel Müdürü Murat Sarı, rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının yerel seçimler de AK Parti’nin oylarına olumsuz olarak yansımasının sürpriz olmayacağını da söyledi.

Etiketler :

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  • Turgay Ciner’den ‘şantaj’ açıklaması

   Turgay Ciner’den ‘şantaj&#...

   Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner, ' Şantaja müsait yasa ve ahlak dışı hiçbir işimiz mevcut olmadığı gibi, şantaja cüret edilebilecek ve şantaja pabuç bırakacak bir karaktere de sahip değiliz' dedi. İşte...

  • HSYK değişikliğinde 16 madde kabul edildi

   HSYK değişikliğinde 16 madde kabul edildi

   Yapılan görüşmeler sonucunda HSYK'da değişiklik öngören kanun teklifinin 16 maddesi kabul edildi. 4 MADDE DÜŞTÜ Yapılan görüşmeler sonucunda HSYK'da değişiklik öngören kanun teklifinin 4 maddesi tekliften...

  • Kabine değişikliği Resmi Gazete’de

   Kabine değişikliği Resmi Gazete’de

   Yeni bakanların atama kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'deki açıklamaya göre Erdoğan Bayraktar'ın istifa etmediği, görevden alındığı ortaya çıktı. "Bekir Bozdağ’dan boşalan Başbakan...

  • “Hizmetleri devam ettireceğiz”

   “Hizmetleri devam ettireceğiz”

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na getirilen Ayşenur İslam, yeni görevini başarıyla yürütmek için gayret göstereceğini söyledi. AK Parti'den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterilen...

  • Son Dakika…Şok Ses Kaydı..Tayyip Erdoğan: Sosyal Medyayı Kapatın!

   Son Dakika…Şok Ses Kaydı..Tayyip...

   Başbakan Erdoğan'ın, üstelik hükümete yakınlığıyla bilinen NTV kanalında yayınlanan telefon konuşması, "acaba işler buraya gider mi?" sorularını da beraberinde getirdi. Başbakan Erdoğan kapatın derken neyi...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

KATEGORİ İSMİ

baslik

ANKET

Yerel Seçimlerde Hangi Partiyi Destekleyeceksiniz?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.